Prowadzenie księgowości

Radzimy, jak założyć własny biznes. Jak zarejestrować działalność, od czego zacząć, skąd wziąć fundusze.
Pardaś

Prowadzenie księgowości

Post autor: Pardaś »

Z początkiem przyszłego miesiąca zakładam firmę i zastanawiam się, jaką formę obsługi księgowej wybrać: stacjonarną, czy online?
Jakie macie doświadczenia z firmami typu np. Tax Care i generalnie księgowością online? Opłaca się kupić abonamenty w tego typu firmach, czy lepiej jednak wybrać biuro rachunkowe gdzieś w pobliżu siedziby firmy, żeby w każdej chwili można było tam podjechać i załatwić coś osobiście? Co polecacie?
Pakiety abonamentowe zazwyczaj zawierają konkretną ilość faktur - macie jakieś porady, jak wybrać dobrze na początek? Myślę, że rozliczać będę 10-30 faktur w ciągu miesiąca, ale ciężko mi to ustalić od razu precyzyjnie, a różnice w stawkach są czasem znaczne.
Jakaś

Re: Prowadzenie księgowości

Post autor: Jakaś »

A w przypadku kontroli jak wygląda obsługa księgowa on-line? z ciekawości pytam - pracuję w kalcelarii podatowej, wiem ile czasu poświęcamy klientom, przypominamy o fakturach bo klient zapomina dosłać, monitorujemy zapłaty podatkowe itd. zależy to zapewne od rodzaju działalności, bo jak są stałe koszty, to jakaś opcja on-line jest ;)

https://magazynlbq.pl/efaktury-edi-elek ... biorstwie/

Zerknij sobie szczególnie na tę strone. Jest tutaj opisane,jak wprowadzić w firmie elektroniczny obieg dokumentów.
Nałkowski

Re: Prowadzenie księgowości

Post autor: Nałkowski »

Profesjonalne usługi księgowe świadczą oni - biuromda.pl . Siedzibę biura mają w Mysłowicach ale obsługują klientów w zasadzie z całego Śląska. To dobre biuro rachunkowe, działające na rynku już długo, więc bez obaw można im zaufać. Zapoznajcie się z ich ofertą, popytajcie o szczegóły. Na pewno chętnie wszystko Wam wytłumaczą.
pikową

Re: Prowadzenie księgowości

Post autor: pikową »

bardzo, ale to bardzo ważna jest poprawność ujęcia faktur we właściwym okresie rozliczeniowym. jeśli sama nie wiesz jak ogarnąć taką poprawność to może skorzystasz z programy do jpk ? To bardzo pomaga, szczególnie kiedy księgowa ma masę pracy i sama nie wie w co jeszcze powinna włożyć ręce.
argłon

Re: Prowadzenie księgowości

Post autor: argłon »

A z jakiego programu do wystawiania faktur korzystacie? ja prowadzę mały biznes ale trafiają się klienci którzy chcą fakturę. I jeszcze aby jej wystawienie zajęło maksymalnie minutę przecież, bo czas to pieniądz. Okazało się, że z pomocą programu od mega-tech jest to możliwe. Faktury wystawia się bardzo łatwo, w minutę można nawet kilka wystawić.
baśka

Re: Prowadzenie księgowości

Post autor: baśka »

Bardzo ważne by korzystać z nowości jakie mamy teraz dostępne. Moim zdaniem warto postawić na https://morganizerfinansow.pl/ , jest to bardzo dobry program, który służy do szybkiego wystawiania faktur jak i przesyłania dokumentów do księgowej. Jest dosyć prosty w obsłudze
ODPOWIEDZ