Co to audyt finansowy?

Radzimy, jak założyć własny biznes. Jak zarejestrować działalność, od czego zacząć, skąd wziąć fundusze.
Awatar użytkownika
artysta
Posty: 60
Rejestracja: 19 cze 2019, 17:08

Co to audyt finansowy?

Post autor: artysta »

Od kilku dni w mojej firmie słyszę opinie, że szef chce wynająć audytora, który przeprowadzi rzetelny audyt finansowy https://www.glc.pl/uslugi/audyt/. Jedni uważają, że to nic takiego, normalnie działanie, ale inni się emocjonują, nie są z tego powodu zadowoleni. Ja czytałam, że czasem się tak robi, kiedy przygotowuje się przekształcenie firmy, albo jej przejęcie. Troszkę to niepokojące, ale zwykle niczego złego nie stanowi. Zgadzacie się? Czy dobrze myślę i nie mam czym się martwić?
Awatar użytkownika
Oleczka
Posty: 340
Rejestracja: 13 maja 2019, 22:35

Re: Co to audyt finansowy?

Post autor: Oleczka »

A skoro już o audytach mowa, to czy słyszeliście o czymś takim jak audyt zgodności z przepisami RODO? Ja czytałam o nim ostatnio na stronie https://mwinspektorzy.pl/oferta-dla-fir ... ci-z-rodo/ i pomyślałam, że rzeczywiście może warto byłoby się zdecydować na przeprowadzenie takiej kontroli. A Wy jak sądzicie?
Awatar użytkownika
Ender
Posty: 3
Rejestracja: 28 lis 2019, 12:23

Re: Co to audyt finansowy?

Post autor: Ender »

Bardzo ciekawa kwestia została tu poruszona. Mam nadzieję, że rozwinie się ten temat bardziej.
Pozostawmy piękne kobiety mężczyznom bez wyobraźni.
Awatar użytkownika
444adam
Posty: 67
Rejestracja: 05 paź 2019, 22:57

Re: Co to audyt finansowy?

Post autor: 444adam »

Celem takiego audytu jest dokładna kontrola wydatków, pozycji finansowej firmy. Przeprowadza go zazwyczaj firma zewnętrzna. Korzystanie z usług doradcy finansowego? Jeśli nie to warto się nad taką opcją zastanowić https://www.blogfinance24.pl/finanse/fi ... -zakresie/ dzięki takiemu specjaliście takie bieżące sprawozdania są zawsze wykonane i dokładnie sprawdzone.

funkymedia
Błodek

Re: Co to audyt finansowy?

Post autor: Błodek »

Natomiast jeżeli będziecie szukali konkretnych podpowiedzi w zakresie rozwoju swojego biznesu i jednocześnie dotarcia do nowych klientów, czy osiągając coraz lepsze wyniki w swojej branży, albo wchodząc w nowy biznes to polecam sprawdzić ofertę firmy ASM Sales Force którzy na pewno będą Wam w stanie pomóc poprzez przeprowadzone audyty i badania. W tym także mystery shopping swoje usługi realizują w oparciu o gruntowną analizę rynku, popartą długoletnim doświadczeniem i innowacyjną metodologią badań. Ja jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony skutecznymi efektami!
ODPOWIEDZ