Archiwizowanie dokumentów

Radzimy, jak założyć własny biznes. Jak zarejestrować działalność, od czego zacząć, skąd wziąć fundusze.
dejaws

Re: Archiwizowanie dokumentów

Post autor: dejaws »

Ja mam w umowie przechowywanie płatne 10,00 zł netto za segregator / rok. Nie ma zbyt dużo chętnych na tą usługę, ale zawsze "na waciku jest" a co najważniejsze, to to, że motywuje klientów do zabierania swoich segregatorów. Zanim wprowadziłem ten zapis do umowy, to się strasznie migali, a to mieli zajęty bagażnik, a to gdzieś jechali, a to ...następnym razem....sto wymówek. Teraz nie ma. Nie chcesz zabrać ...płać. Kwota niewielka, ale jakoś Klientów dyscyplinuje.

http://www.webspace.pl/faktury-elektroniczne-a-edi/

Znacznie wygodniej oraz bezpieczniej przechowuje się w firmie faktury elektroniczne.
joluś456

Re: Archiwizowanie dokumentów

Post autor: joluś456 »

dejaws pisze: ↑05 lis 2021, 8:05 Ja mam w umowie przechowywanie płatne 10,00 zł netto za segregator / rok. Nie ma zbyt dużo chętnych na tą usługę, ale zawsze "na waciku jest" a co najważniejsze, to to, że motywuje klientów do zabierania swoich segregatorów. Zanim wprowadziłem ten zapis do umowy, to się strasznie migali, a to mieli zajęty bagażnik, a to gdzieś jechali, a to ...następnym razem....sto wymówek. Teraz nie ma. Nie chcesz zabrać ...płać. Kwota niewielka, ale jakoś Klientów dyscyplinuje.

http://www.webspace.pl/faktury-elektroniczne-a-edi/

Znacznie wygodniej oraz bezpieczniej przechowuje się w firmie faktury elektroniczne.
Wiem, że jest wiele firm, które to oferują
Joanna Sz.

Re: Archiwizowanie dokumentów

Post autor: Joanna Sz. »

Mellows pisze: ↑05 lis 2021, 6:56 Mili Państwo proszę powiedzieć jak wygląda sprawa z trzymaniem (archiwizowaniem) dokumentów przez biuro rachunkowe?
Dziś oddano mi całą dokumentację z poprzednich lat! Z tych przedawnionych kazano wyciągnąć tylko sprawozdanie i trzymać, natomiast resztę zachować do czasu przedawnienia i mam włożyć do piwnicy.
Też się nad tym zastanawiam, ponieważ firmę rozliczam sama i dokumenty przechowuje i segreguję w biurze, tak jak opisano to tu https://www.terazbiznes.pl/news/4704/se ... y-w-biurze. Zmuszona jednak jestem zlecić prowadzenie księgowości do biura i zastanawiam się, jak oni będą przechowywali i archiwizowali moje dokumenty.

To stoi po ich stronie, ale jestem ostrożna i chciałabym wiedzieć.
ODPOWIEDZ