Rolnictwo

Inne tematy, niekoniecznie związane z biznesem.
maikj

Rolnictwo

Post autor: maikj »

Zajmujecie się może rolnictwem? Teraz nie każdy idzie w tę stronę. Ja odziedziczyłem pole po ojcu, było to około 30 hektarów, które obecnie uprawiam. Obecnie mam już sprawdzonego producenta nasion roślin uprawnych, jest to firma Agronas http://www.agronas.pl/oferta z Koła. Materiał siewny od nich jest bardzo wysokiej jakości, doskonale nam się sprawdza, jest faktycznie godny polecenia, bo co roku mamy z niego dobre plony. Ceny mają atrakcyjne, zdecydowanie warto zaopatrzyć się właśnie u nich.
Pawełł282

Re: Rolnictwo

Post autor: Pawełł282 »

W rolnictwie kluczową sprawą jest ochrona upraw przed chorobami - https://elubaczow.com/w2020/10/16/jak-s ... chorobami/ i szkodnikami. To główne zagrożenia poza warunkami atmosferycznymi oczywiście, ale na te już wpływu nie mamy, a na choroby i szkodniki tak. Trzeba temu zabiegać, by nie stracić upraw ani ich nie zmniejszyć.
luna90

Re: Rolnictwo

Post autor: luna90 »

A może kogoś z was aktualnie interesuje przykładowo skup bydła kujawsko - pomorskie? Jak tak, to możecie sprawdzić sobie ofertę FOODWORKS. Jest to firma zajmująca się między innymi skupem bydła, jak i produkcją wołowiny na poziomie globalnym. Oni zadbają o każdy szczegół i oferują również korzystne stawki, które są aktualizowane bieżąco.
tomasz7772

Re: Rolnictwo

Post autor: tomasz7772 »

Warto pamiętać o konieczności monitorowania upraww celu wczesnego wykrywania chorób i szkodników oraz reagowania na nie w odpowiedni sposób. Można to zrobić poprzez regularne kontrole roślin. Znajomość różnych chorób jest na wagę złota - https://www.syngenta.pl/atlas-chorob-i- ... las-chorob . Im szybciej się dany problem wykryje tym szybciej można zacząć działać.
pyza

Re: Rolnictwo

Post autor: pyza »

Obecnie branża rolnicza jest szeroko rozwinięta, a co za tym idzie - dostępnych jest wiele produktów, które ułatwiają pracę. Warto wspomnieć przede wszystkim o firmie ManuAgri, dzięki której macie możliwość zakupu wysokiej jakości folii do pryzmowania.
kamiil

Re: Rolnictwo

Post autor: kamiil »

Z opisów, które przeczytałem, można zauważyć, że wiele osób pozytywnie ocenia Solis s75, dostępnego na stronie https://solistraktor.pl/product/s75-shuttle-xl/ . Jeśli chodzi o traktory, to moim zdaniem oferta prezentuje się bardzo korzystnie, a sprzęt charakteryzuje się wysoką jakością, co z pewnością przyciąga uwagę potencjalnych klientów.
antoniiina

Re: Rolnictwo

Post autor: antoniiina »

Jak dla mnie to jednak bardzo opłacalną inwestycją jest zakup peleciarki od firmy https://letgroup.pl/ . Rzeczywiście wybierając ten sprzęt można z łatwością produkować pellet, a dzięki temu też sporo zaoszczędzić, więc moim zdaniem to byłby korzystny wybór
ODPOWIEDZ