Pięciolatek się moczy

Inne tematy, niekoniecznie związane z biznesem.
Awatar użytkownika
geraldine
Posty: 10
Rejestracja: 06 maja 2020, 11:30

Pięciolatek się moczy

Post autor: geraldine »

Co robić? Pięciolatek to już przecież duże dziecko, chyba nie powinien już spać z pieluchą. Co robić?
Awatar użytkownika
laurkaa444
Posty: 24
Rejestracja: 03 kwie 2020, 13:41

Re: Pięciolatek się moczy

Post autor: laurkaa444 »

zdecydowanie nie, od dawna jest u was ten problem? Zaczęłabym od wizyty u lekarza, zroienia badań, możesz sobie też sciągnąć ze strony https://suchyporanek.pl/ dzienniczek mikcji i go uzupełniać, przyda się na wizycie u lekarza
Awatar użytkownika
geraldine
Posty: 10
Rejestracja: 06 maja 2020, 11:30

Re: Pięciolatek się moczy

Post autor: geraldine »

Od zawsze, on się po prostu nie przestał moczyć w nocy. W dzień nie ma problemu, sam idzie do toalety, ale w nocy nic z tego. Dziękuję za link, popatrzę. To są darmowe materiały?
Awatar użytkownika
Liste
Posty: 8
Rejestracja: 03 mar 2020, 18:48

Re: Pięciolatek się moczy

Post autor: Liste »

Tak, sama korzystam z aplikacji, wcześniej z kalendarzyka ściągniętego ze strony suchy poranek, bez obaw, materiały są darmowe i bardzo pomocne.
Awatar użytkownika
geraldine
Posty: 10
Rejestracja: 06 maja 2020, 11:30

Re: Pięciolatek się moczy

Post autor: geraldine »

A do czego ta aplikacja? W czym pomaga?
Awatar użytkownika
Liste
Posty: 8
Rejestracja: 03 mar 2020, 18:48

Re: Pięciolatek się moczy

Post autor: Liste »

Pozwala mieć wszystko w jednym miejscu, jest łatwiej, nam - mamom ogarnąć całą tę sytuację. Możesz sobie tam np. notować właśnie częstotliwość mikcji, jest to wygodne, bo wiadomo jak to z karteczkami, mogą się gdzieś zapodziać ;)
Awatar użytkownika
laurkaa444
Posty: 24
Rejestracja: 03 kwie 2020, 13:41

Re: Pięciolatek się moczy

Post autor: laurkaa444 »

i jak jakaś poprawa u was? Na tej stronie suchego poranka też znajdziesz wyszukiwarkę lekarzy z twojej okolicy, na pewno trzeba problem omówić ze specjalistą
Awatar użytkownika
geraldine
Posty: 10
Rejestracja: 06 maja 2020, 11:30

Re: Pięciolatek się moczy

Post autor: geraldine »

Byłam już u pediatry, w badaniach krwi i moczu wszystko w porządku. Mamy skierowanie do poradni nefrologicznej. Na wizytę mam przygotować dzienniczek mikcji i kalendarz moczenia, na co dzień prowadzę go w aplikacji, którą poleciłyście, ale na wizytę mam tablelki do druku, więc tam to zapiszę, żeby zostawić lekarzowi.
Awatar użytkownika
laurkaa444
Posty: 24
Rejestracja: 03 kwie 2020, 13:41

Re: Pięciolatek się moczy

Post autor: laurkaa444 »

czyli jednak idzie wszystko powoli do przodu, gdzieś czytałam na suchym poranku, że czasami konieczna farmakologia, ale wydaje mi się że w tym rodzaju problemu to jednak trzeba działać każdym środkiem, bo takie moczenie się fatalnie wplywa na samoocenę dziecka
Awatar użytkownika
geraldine
Posty: 10
Rejestracja: 06 maja 2020, 11:30

Re: Pięciolatek się moczy

Post autor: geraldine »

Nie tylko na samoocenę, jakby nie patrzeć to jest problem medyczny, który wymaga leczenia, bo inaczej naprawdę utrudnia funkcjonowanie.
Awatar użytkownika
rozmowna
Posty: 50
Rejestracja: 27 lut 2019, 15:59

Re: Pięciolatek się moczy

Post autor: rozmowna »

Ojej, to może mieć różne skutki, ale też i przyczyny, dlatego wydaje mi się, że dobrze jest to sprawdzić. I wiem, że dziś pandemia i tak na pewno nie będziesz chciała ryzykować, dlatego podpowiadam Ci, że w klinice https://www.telemedycyna.mmcenter.pl/ są aż 23 specjalizacje działające przez telefon, video lub chat. Warto spróbować, dla zdrowia dziecka.
ODPOWIEDZ