Oczyszczalnia biologiczna

Inne tematy, niekoniecznie związane z biznesem.
Awatar użytkownika
Radosław1996
Posty: 1
Rejestracja: 08 sie 2020, 0:37

Oczyszczalnia biologiczna

Post autor: Radosław1996 »

Jak sądzicie, opłaca się inwestować w przydomową biologiczną oczyszczalnię? Ciekawi mnie to, bo od dawna zastanawiałem się nad zleceniem realizacji firmie Bio Hydro System, jako że wiele dobrego na ich temat słyszałem.
Awatar użytkownika
wawrzyniec-81
Posty: 1
Rejestracja: 06 sie 2020, 5:34

Re: Oczyszczalnia biologiczna

Post autor: wawrzyniec-81 »

Również czytałem masę pozytywnych opinii na temat Bio Hydro System, dlatego zdecydowałem się skorzystać z ich usług i absolutnie się nie zawiodłem. Fachowcy z poważnym i profesjonalnym podejściem już na etapie projektowania. Poza tym doradzają w wyborze odpowiedniej technologii, a to też bardzo istotne.
Kozioł

Re: Oczyszczalnia biologiczna

Post autor: Kozioł »

Z jakich produktów korzystacie by chronić przydomową oczyszczalnie? Ja korzystam z tych preparatów od firmy https://biofos.pl/ według mnie są najlepsze i się sprawdzają. Odpowiednio chroni drenaż przed zamuleniem, zapewnia rzadsze opróżnianie szamba i likwiduje nieprzyjemne zapachy. Polecam serdecznie takie produkty.
Vanąjk

Re: Oczyszczalnia biologiczna

Post autor: Vanąjk »

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to super sprawa, zdecydowanie jest to dużo lepsze rozwiązanie niż tradycyjne szambo, bo długofalowo wychodzi was to taniej a dodatkowo jeszcze dbacie o środowisko. Obsługa oczyszczalni biologicznej jest prosta - raz na 2 tygodnie aplikujecie dawkę preparatu bakteryjnego do muszli klozetowej, a raz na 9 miesięcy należy wybrać osad, i to wszystko, także sami możecie porównać, że z szambem wyglada to zdecydowanie bardziej skomplikowanie. Plus jeszcze kolejny taki, że oczyszczonej wody używamy do podlewania ogrodu, także mamy tu kolejne oszczędności. Nasza przydomowa oczyszczalnia biologiczna pochodzi z EKO-BIO https://oczyszczalnia.net/oczyszczalnie-biologiczne/ kupiliśmy ją tam w rozsądnej cenie i mamy na nią aż dziesięcioletnią gwarancję.
Żiżek

Re: Oczyszczalnia biologiczna

Post autor: Żiżek »

Zgadzam się, że przydomowe oczyszczalnie ścieków to fantastyczna sprawa, to dobra inwestycja, która zwraca się całkiem szybko a potem już macie same oszczędności. Solidna firma oferująca czyszczalnie biologiczne i drenażowe to Markop z województwa kujawsko-pomorskiego https://www.markop-robotyziemne.pl/uslu ... iologiczne Zajmują się projektowaniem oraz budową oczyszczalni, mają rozsądne ceny. U nas super się sprawdzili, to dobrzy specjaliści z dużym doświadczeniem.
weńk

Re: Oczyszczalnia biologiczna

Post autor: weńk »

My także mamy oczyszczalnie biologiczną i jesteśmy z niej w pełni zadowoleni. Jest to oczyszczalnia, która kupiliśmy od producenta MiM Mariusz Mańkowski https://sklep.zbiorniki.szczecin.pl/pl/ ... sciekow/29 ze Szczecina. Oni mają ogromne doświadczenie, ich zbiorniki są bardzo dobrej jakości, oczyszczalnia działa niezawodnie, jest dokładnie taka, jaką chcieliśmy mieć. Szczerze wam ją polecam.
Róża

Re: Oczyszczalnia biologiczna

Post autor: Róża »

Jeżeli nie wiecie na jakie szambo się zdecydować, to ja od siebie polecam szamba betonowe. Z tego co wiem, to ta firma https://szamba-septic.pl/szamba-betonowe/tarnow/ ma ogromne doświadczenie w tym zakresie, więc bez problemu, będą w stanie wam jakoś odpowiednio doradzić.
Anuśka45

Re: Oczyszczalnia biologiczna

Post autor: Anuśka45 »

Róża pisze: ↑29 wrz 2021, 11:23 Jeżeli nie wiecie na jakie szambo się zdecydować, to ja od siebie polecam szamba betonowe. (...)
Jest kilka rodzajów szamba ,betonowe to rzeczywiście jedna z opcji. Bez względu jednak na to jaki rodzaj szamba zastosujemy musimy pamiętać ,b o je regularnie opróżniać. Do takich zadań są specjalne firmy a legitymowanie się rachunkami za wywóz szamba - to ważna sprawa w kontekście kontroli np. straży miejskiej. Zajrzyjcie do tego bloga - https://www.mgprojekt.com.pl/blog/wywoz-szamba/ , dowiecie się z niego jakie są opłaty za wywóz szamba oraz jakie kary nam grożą za brak rachunków za ich wywóz.
Bigna

Re: Oczyszczalnia biologiczna

Post autor: Bigna »

W sumie takie budowy są niezwykle ważne i ja jestem zdania, że jak najbardziej również należy wiedzieć jak robić odpowiednio drenaże. Jak dla mnie właśnie bardzo ciekawie o tym napisano w https://ogrody24.pl/blog/post/kiedy-wyk ... w-ogrodzie i faktycznie dobre wykonanie drenażu jest przecież ważne.
esme88

Re: Oczyszczalnia biologiczna

Post autor: esme88 »

Hejka, rozważam zakup miejsca składowego dla wody deszczowej. Co prawda wiem, że za małe ilości problemów nie będzie, ale na przykład zbiornik betonowy na deszczówkę chcę dodatkowo postawić. Gdzie go znajdę w dobrej cenie? A dodatkowo, gdzie sprawdzić odpowiednie rozwiązania dalsze?
ODPOWIEDZ