Kopie zapasowe

Inne tematy, niekoniecznie związane z biznesem.
Awatar użytkownika
andago
Posty: 104
Rejestracja: 27 lis 2019, 10:42

Kopie zapasowe

Post autor: andago »

Ostatnio miałem taki incydent, że straciłem wszystkie ważne dla mnie dokumenty przez awarię komputera i jestem załamany. Dopiero jak szukałem w internecie informacji jak to odzyskać trafiłem na program https://www.vebo.pl/acronis-true-image-home który pozwala na łatwe robienie kopii zapasowych i przywracanie systemu do poprzedniego stanu.... jednak faktycznie mądry Polak po szkodzie :(
Awatar użytkownika
bzentrzystrzywysz69
Posty: 86
Rejestracja: 18 lut 2020, 19:16

Re: Kopie zapasowe

Post autor: bzentrzystrzywysz69 »

Rodo to bardzo restrykcyjny przepis który zmusza firmy do zmożonej ostrożności. Na pewno warto będzie korzystać z usług firm takich jak https://niszczeniedokumentow.eu/ które mogą sprawdzić stan twoich zabezpieczeń na naprawdę wysokim poziomie. Po za tym świadczą usługi utylizacyjne zbędnych danych.
Awatar użytkownika
narka
Posty: 109
Rejestracja: 06 lis 2019, 15:57

Re: Kopie zapasowe

Post autor: narka »

Niestety czasami tak jest. Ja już nauczyłam się na swoich błędach i teraz wszystkie umowy zawieram poprzez: https://www.umownik.pl/ Nie dość, że mam dostęp do gotowych wzorów umów to wiem, że wszystko znajduje się w jednym miejscu - wystarczy zalogować się na konto, nie ważne czy przez przeglądarkę czy aplikacje na telefonie.
Awatar użytkownika
Matrion
Posty: 97
Rejestracja: 07 paź 2019, 19:15

Re: Kopie zapasowe

Post autor: Matrion »

Jeżeli chodzi o dane wrażliwe, dane osobowe to są odpowiednie przepisy co do ich przechowywania, podejrzewam, że macie odpowiednie szafy do ich magazynowania. Różnie to też będzie wyglądać w różnych firmach. Powinniście też pomyśleć o szkoleniu z RODO, ja takie przeszłam i sporo mi to wyjaśniło. Tak na stronie https://www.poradyodo.pl/szkolenia-174 znajdziecie właśnie tego typu szkolenia.
ODPOWIEDZ