Pogrzeb, nagrobek

Potrzebujesz porady? Zajrzyj tutaj.
miekań

Pogrzeb, nagrobek

Post autor: miekań »

Wiem, że organizacja pogrzebu w żadnej sytuacji nie jest sprawą prostą. Trzeba pamiętać o wielu sprawach a jest nam ciężko, wiec dobry zakład pogrzebowy to podstawa. Mozesz skorzystać z pomocy tego zakładu http://jozefgorecki.pl/ , bo wykazują się bardzo duzym profesjonalizmem i empatią.
PatkaŚ

Re: Pogrzeb, nagrobek

Post autor: PatkaŚ »

Moja ciocia korzystała niedawno z usług zakładu pogrzebowego https://www.pogrzebyconcordia.pl/. Pracownicy firmy pomogli jej w kwestiach formalnych, transporcie osoby zmarłej oraz organizacji ceremonii pogrzebowej. Swoje usługi wykonali kompleksowo i profesjonalnie.
wełn

Re: Pogrzeb, nagrobek

Post autor: wełn »

My skorzystaliśmy z usług zakładu pogrzebowego Hades z Lublina. To oni zajęli się zorganizowaniem pogrzebu mojego męża. Jak możecie sobie wyobrazić, ciężko jest mi o tym mówić i pisać, chciałam, tylko by to wszystko minęło jak najszybciej. Z jednej strony cieszę się, że został on skremowany w tym zakładzie i po prostu pochowaliśmy jego prochy, bo nie musiałam patrzeć na to, jak mój mąż odchodzi, a z drugiej, chciałbym mieć jeszcze więcej czasu na pożegnanie. Niemniej jestem wdzięczna pracownikom tego domu pogrzebowego, że tak sprawnie i z taką pieczołowitością dopięli wszystko na ostatni guzik, spisali się naprawdę dobrze.
Awatar użytkownika
Elena93
Posty: 118
Rejestracja: 28 maja 2019, 14:41

Re: Pogrzeb, nagrobek

Post autor: Elena93 »

Nikt nie lubi organizować pogrzebu, bo to przykre zajęcie, zwłaszcza dla pogrążonej w smutku rodzinie. Dlatego lepiej wynająć profesjonalny zakład pogrzebowy, który zajmie się wszystkimi formalnościami, taki jak https://kalla-pogrzeby.pl/ . U nich są też dostępne trumny, urny, wieńce itp. Mają duże doświadczenie w branży, bo działają od 30 lat. Plusem jest to, że są otwarci całodobowo, więc można dzwonić o każdej porze.
Adaś

Re: Pogrzeb, nagrobek

Post autor: Adaś »

Dobry zakład pogrzebowy musi rozumieć powagę tej chwili i przygotować całą ceremonię z należytym szacunkiem oraz godnością. Ze swojej strony polecam Dom Pogrzebowy Wojciech Rutkowski z Poznania ( https://www.pogrzeby-rutkowski.pl/ ) który ma filię również w Kole. Profesjonaliści, którzy pomogą również załatwić wszelkie formalności i domknąć sprawy.
bórek

Re: Pogrzeb, nagrobek

Post autor: bórek »

Bardzo ważne było to, aby wcześniej zrealizować stosowną piwnicę grobową, aby pojemność takiego grobu się zwiększyła a przy okazji była w stanie zmieścić więcej trumien czy urn. Za zrealizowanie takiego projektu odpowiadali https://www.piwnice-grobowe.pl/oferta/piwnice , którym zadanie te wyszło faktycznie nieźle. Wspomniana piwnica trzyma się naprawdę nieźle i charakteryzuje się jeszcze lepszą jakością. Także i Ty skup się na tym aspekcie. Grobowiec zrealizowany w zgodzie z oczekiwaniami.
kamóflarz

Re: Pogrzeb, nagrobek

Post autor: kamóflarz »

Pogrzeb miał się odbyć w starym grobie rodzinnym, ten jednak wymagał stosownej renowacji. Postanowiliśmy zawiązać współpracę z firmą https://www.kamieniarstwo-richter.pl/us ... -nagrobkow , która podjęła się renowacji wspomnianego nagrobka. Całe szczęście! Jest to jednak wymagające zadanie. Odświeżony nagrobek prezentuje sie elegancko i sluzy jako nie lada hold dla zmarlych a to sobie postawilismy za cel. Dobrze bylo postawic na zaufana firme, gdyz nie zawsze renowacje sa realizowane profesjonalnie.
bółka

Re: Pogrzeb, nagrobek

Post autor: bółka »

Hades to zakład pogrzebowy z Lublina z którym zawiązaliśmy współpracę już jakiś czas temu. Z ich strony mogliśmy liczyć na transport zmarłej, kremację a przede wszystkim zorganizowanie całej ceremonii. Odejście babci było bardzo szokującym wydarzeniem, dlatego pomoc zapewniona przez ten dom pogrzebowy okazała się nieoceniona. Zyskalismy na tej wspolpracy, gdyz na wlasna reke nie poszloby nam az tak dobrze. Takze i oni odpowiadali za przygotowanie wiencow pogrzebowych.
ótynmowy

Re: Pogrzeb, nagrobek

Post autor: ótynmowy »

Zamówienie nagrobka całkowicie sprostało moim wymaganiom. Ten z oferty https://www.granmur.pl/nagrobki/ reprezentuje faktycznie konkretna jakosc, takze zobacz co maja w zanadrzu. Chcielismy, aby nagrobek byl swego rodzaju holdem dla zmarlem babci - no i sie udalo. Zostal wykonany z granitu takze z pewnoscia posluzy przez dluzszy czas. Takze i Ty skup sie na tym aspekcie, bo to ma znaczenie. Dla mnie to wybor idealny. Moze i Ciebie zainteresuje taka opcja?
Justynian

Re: Pogrzeb, nagrobek

Post autor: Justynian »

Oj, tak, bez zakładu pogrzebowego ani rusz - emocje po śmierci bliskiej osoby są tak silne, że trudno w ogóle myśleć logicznie, więc powierzenie organizacji pogrzebu specjalistom to jedyne słuszne wyjście. Ja polecam w tej przykrej chwili zdać się na Zakład Usług Pogrzebowych Anubis z Wrocławia: https://anubis.info.pl/uslugi-pogrzebowe/ który doskonale wie, jak obchodzić się z osobami, które właśnie kogoś straciły. Oferują kompleksowe usługi, od organizacji ceremonii, przez kremację, aż po ewentualną ekshumację zwłok. Polecam ich, bo wiem, że będą dobrym wyborem.
Mielekć

Re: Pogrzeb, nagrobek

Post autor: Mielekć »

Pogrzeb to bardzo przykra sytuacja..... i powiem wam, że na przełomie 3 lat pochowałem swoich rodziców wiec wiem co to znaczy załatwić pogrzeb rodzica..... Moja mam zmarła 3 lata temu a tata 8 mc z powodu powikłań po covid19.... jednym słowem choroba go wyniszczyła i odszedł we śnie. Pogrzeb rodziców zarówno mamy i taty zamawiałem w jednym zakładzie https://gasowski.info/kontakt i powiem wam, że zajęli się pogrzebami kompleksowo. W zakładzie spotkałem się z pełnym profesjonalizmem, wyrozumiałością i cierpliwością a na samym pogrzebie Panowie z obsługi zajęli się kompleksowo wszystkim i działali bardzo profesjonalnie.
gótek

Re: Pogrzeb, nagrobek

Post autor: gótek »

Odejście dziadka było szokującym przeżyciem. Należało jednak wziąć sprawy w swoje ręce a następnie odezwać się do stosownego zakładu pogrzebowego. Pomocy na tym polu udzielił nam dom pogrzebowy ze Szczecina, czyli Orkus https://www.orkus.com.pl/oferta/uslugi-pogrzebowe.html . Z ich strony mogliśmy liczyć na zorganizowanie pogrzebu w należytym obrządku a także przy mocy wiązanek, i kwiatów. Do nich należało takze zapewnienie transportu zwłok czy wykonanie eleganckiego, estetycznego pomnika. Pełen profesjonalizm!
ghhjhł

Re: Pogrzeb, nagrobek

Post autor: ghhjhł »

Za organizację pogrzebu babci odpowiadał zakład pogrzebowy Kalwaria http://www.zakladpogrzebowycalvaria.pl/oferta . Jestem im niezmiernie wdzięczny za pomoc, gdyż my byliśmy zbyt w szoku aby zająć się czymkolwiek. I tak oto z ich strony mogliśmy liczyć na przetrzymanie zwłok w chłodni, czy zapewnienie mocy kwiatów jako kwiaciarnia. Wyszło nam to zdecydowanie na plus, w zgodzie z oczekiwaniami. Sami lepiej byśmy tego nie ogarnęli. Ceremonia została zorganizowana równie sprawnie.
órakowski

Re: Pogrzeb, nagrobek

Post autor: órakowski »

Gdy babcia odeszła z tego świata to zgłoszenie się do zaufanego zakładu pogrzebowego było koniecznością. Pomocy i wsparcia na tym polu udzielił zakład pogrzebowy Apostoł https://zakladpogrzebowy-bielsko.pl/org ... robki.html . Zadbali o trumnę, transport ale i nagrobek dla babci, który miał być swego rodzaju hołdem i oddaniem szacunku. Prezentuje się niezmiernie solidnie i z pewnością posłuży przez jak najdłuższy czas. Dobrze było się do nich odezwać.
mórek567

Re: Pogrzeb, nagrobek

Post autor: mórek567 »

Skorzystanie z usług zakładu pogrzebowego traktowaliśmy priorytetowo. Z tej okazji odezwanie się do https://www.pogrzeboweuslugi.pl/komplek ... zmarlej-2/ okazalo się strzałem w 10. To po ich stronie stała kompleksowa organizacja pogrzebu, wykonana w sposób całkowicie sprawny i profesjonalny. Także i oni podjęli się kremacji i wcześniejszego znalezienia właściwej urny. My byliśmy w zbyt dużym szoku, aby zająć się tym wszystkim na wlasną rękę.
ginamó

Re: Pogrzeb, nagrobek

Post autor: ginamó »

Gloria https://www.gloriazarow.pl/kamieniarstwo odpowiadali za wykonanie perfekcyjnego nagrobka. Mial on byc swego rodzaju hołdem oddanym zmarłemu dziadkowi no i myślę, że udało się spełnić ten warunek. Sam nagrobek prezentuje się bardzo solidnie i elegancko, czyli całkowicie sprostało to naszym wymogom - a były one faktycznie duże. Sam nagrobek wykuty przez nie lada mistrza w swoim fachu, będzie się prezentował na wieki. Także i Ty skup się na tym aspekcie.
góral

Re: Pogrzeb, nagrobek

Post autor: góral »

My z kolei opieralismy sie na uslugach pogrzebowych BROST https://brost.radom.pl/#!/services z Radomia . Ich zadanie polegalo na zrealizowaniu pelnej ceremonii pozegnalnej. Do tego zajeli sie karawanem, kwiatami. Sami lepiej bysmy tego nie ogarneli a przeciez w tym wypadku nalezalo koniecznie skupic sie na jakosci uslug. Misja wykonana! Absolutny profesjonalizm za jeszcze lepsza cene. Z kolei w ich wlasnej chlodnii mogly byc przez jakis czas przetrzymywane zwloki.
fórtak

Re: Pogrzeb, nagrobek

Post autor: fórtak »

Najważniejsze w tym wszystkim było dla nas zrealizowanie kremacji . Zakład Pogrzebowy Tysiąclecie https://www.zaklad-pogrzebowy-tysiaclec ... e/kremacje podjął się tego zadania w sposób całkowicie sprawny i fachowy, na czym niezmiernie nam zależało. Profesjonalnie wykonane zadanie , tak jak organizacja całego pogrzebu . Ceremonia pogrzebowa odbyła się tutaj bez najmniejszego zarzutu, w sposób całkowicie profesjonalny i fachowy. Wszystko odbyło się bez zakłóceń, całe szczęście!
ODPOWIEDZ