Jak chronić się przed kleszczami ?

Potrzebujesz porady? Zajrzyj tutaj.
KaśkaM

Jak chronić się przed kleszczami ?

Post autor: KaśkaM »

Kleszcze przebudzają się zazwyczaj już podczas pierwszych ciepłych dni, kiedy głodne zaczynają szukać pożywienia. W Polsce dzieje się to na przełomie marca oraz kwietnia. Mamy więc około miesiąca na to by zapoznać się z podstawami wiedzy na temat związany z zapobieganiem (profilaktyką) oraz co robić jeśli dojdzie do ukąszenia - https://ktomalek.pl/blog/ukaszenie-prze ... iem/w-1874 .Ta wiedza może nam się nigdy nie przydać ale jeśli będziemy wiedzieć jak postępować będziemy czuli sie bezpieczniej.
Łukasz777

Re: Jak chronić się przed kleszczami ?

Post autor: Łukasz777 »

Może zacznijmy od tego by spróbować nie dać się ukąsić, to po pierwsze .Po drugie nie każde ukąszenie oznacza boreliozę.Szacuje się ,że 30 % kleszczy jest nosicielami bakterii wywołującej boreliozę. Poczytajcie sobie bloga - https://ofio.pl/katalog-firm/85179/jaki ... -kleszcza/ a wiele spraw związanych z z ukąszeniami przez kleszcze będzie dla nas łatwiejsze do zrozumienia.
Baśka95

Re: Jak chronić się przed kleszczami ?

Post autor: Baśka95 »

Warto zabezpieczyć swój ogród i otoczenie domu specjalnym opryskiem, który odstrasza komary oraz właśnie kleszcze. trzeba o tym pamiętać zwłaszcza jeśli mamy dzieci i zwierzęta, które mogą przenosić kleszcze w sierści. Sama stosuję regularnie ten preparat https://sklepdlaogrodu.pl/oprysk-na-kom ... w-ogrodzie i, odpukać, mamy spokój z kleszczami.
ODPOWIEDZ