Magazyn

Dzielimy się opiniami i przemyśleniami na temat firm.
Awatar użytkownika
Mufasa
Posty: 41
Rejestracja: 13 sie 2019, 17:36

Magazyn

Post autor: Mufasa »

od jakiegoś czasu rozważam pomysł postawienia magazynu. Zastanawiam się tylko jak to wszystko odpowiednio zorganizować i za co się tak na prawdę zabrać. Wstępnie znalazłam tutaj http://pronamiot.pl/index.php/jak-zorganizowac-magazyn/ kilka bardzo dobrych informacji. Moze wy też podpowiecie mi za co sie zabrac?
Awatar użytkownika
Elena93
Posty: 117
Rejestracja: 28 maja 2019, 14:41

Re: Magazyn

Post autor: Elena93 »

Budowa magazynu to duże przedsięwzięcie i trzeba ogarnąć wiele różnych aspektów. Nie tylko na etapie budowy, ale także takich pobudowlanych. Na przykład sprzątanie obiektu. To istotne, bo w magazynach zawsze powinien być porządek. Ja mogę polecić Cu firmę sprzątającą, która może nie tylko sprzątnąć po remoncie, ale też utrzymywać porządek w magazynie na co dzień. Jest nią https://ponpran.pl/. U nas sprawdzili się świetnie.
Awatar użytkownika
Magdala
Posty: 6
Rejestracja: 25 lis 2019, 15:32

Re: Magazyn

Post autor: Magdala »

Praca na magazynie wiążę się też z transportowaniem materiałów. W tym przypadku kartonów, skrzynek itp. Z doświadczenia wiem, że w takim wypadku taśmociągi są mega opcją przy komunikacji między kondygnacjami budynków albo systemami pomostów magazynowych. Można dopasowac sobie taśmociąg pod wielkość kartonów, szerokości albo zintegrować z innymi urządzeniami transoportu. W przyszłości wymiana taśm też nie jest problemem, jeśli ma się dobrą firmę, która tym się zajmie - http://atgum-serwis.pl/oferta/. ;)
Awatar użytkownika
mojafirma
Posty: 105
Rejestracja: 23 wrz 2019, 22:14

Re: Magazyn

Post autor: mojafirma »

Magazyn i jego utrzymanie to ogromne koszty zimą - warto zadbać również o jego prawidłowe odśnieżanie, zarówno magazynu jak i terenu przyległego. Specjalizuje się w tym firma budowlana https://inzynieriamalopolska.pl/. Mają odpowiedni sprzęt oraz doświadczenie, zarówno samo odśnieżanie jak i wywóz śniegu. Oprócz tego usuwanie kłopotliwych sopli z dachu, to ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa pracy.
Awatar użytkownika
nosleep
Posty: 152
Rejestracja: 23 sie 2019, 15:31

Re: Magazyn

Post autor: nosleep »

No i oczywiście odpowiednie wyposażenie jest istotne. Nie tylko chodzi o sam magazyn, ale i też cały roboczy teren. Warto więc kupić słupki odgradzające https://dla-przemyslu.pl/14-slupki-odgr ... sma-i-lina . Dzięki nim wyznaczycie efektywnie teren i nieupoważnione osoby nie wkroczą na wasz teren, czy pojazdy.
Awatar użytkownika
Arkadiusz1
Posty: 122
Rejestracja: 07 paź 2019, 11:21

Re: Magazyn

Post autor: Arkadiusz1 »

Jasne, że tak. W końcu dzisiaj powinniście stawiać na najwyższą jakość pracy magazynu. Właśnie dlatego powinniście rozważyć wykorzystanie takich opakowań jak https://www.schoellerallibert.com/pl/products/dollies/ W ten sposób będziecie w stanie o wiele lepiej zadbać o stan produktów, które są u Was magazynowane.
Awatar użytkownika
Oleczka
Posty: 340
Rejestracja: 13 maja 2019, 22:35

Re: Magazyn

Post autor: Oleczka »

A gdzie zaopatrujecie się w palety euro na Wasz magazyn? Wiadomo, że bardzo ułatwiają one składowanie i późniejszy transport towarów. Podobno jednym z największych producentów takich palet w Europie jest firma SAS GROUP, której oferta jest dostępna na stronie https://saspalety.pl/. Czy ktoś z Was miał może z nią wcześniej do czynienia?
Awatar użytkownika
Oliwia92
Posty: 84
Rejestracja: 21 wrz 2019, 15:31

Re: Magazyn

Post autor: Oliwia92 »

Natomiast jeśli będziecie na etapie poszukiwań dobrej jakości firmy sprzątającej to koniecznie zwróćcie uwagę na https://ponpran.pl/ ponieważ to świetna firma sprzątająca z Wrocławia która realizuje prace na wysokim poziomie, do tego też nie ma problemów z terminowością i uzgodnieniami warunków. Warto się przekonać i zobaczymy czy i u Was tak dobrze się spiszą :)
Awatar użytkownika
Elena93
Posty: 117
Rejestracja: 28 maja 2019, 14:41

Re: Magazyn

Post autor: Elena93 »

Ciekawa opcja :)
Awatar użytkownika
Liliana
Posty: 8
Rejestracja: 29 lis 2019, 12:25

Re: Magazyn

Post autor: Liliana »

Mufasa pisze: ↑25 lis 2019, 19:42 od jakiegoś czasu rozważam pomysł postawienia magazynu. Zastanawiam się tylko jak to wszystko odpowiednio zorganizować i za co się tak na prawdę zabrać.
Myślę, że taką inwestycję najlepiej oddać w ręce profesjonalnej firmy. Będą wiedzieli jak postawić magazyn od początku do końca. Od siebie mogę Ci zaproponować ich https://fastkrakow.pl/hale-magazynowe-i-produkcyjne/ . Wiem, że takie hale magazynowe stawiają od lat. Dysponują odpowiednią kadrą i sprzętem więc są w stanie szybko i rzetelnie realizować zlecenia.
Awatar użytkownika
Matylda
Posty: 106
Rejestracja: 27 wrz 2019, 7:16

Re: Magazyn

Post autor: Matylda »

Na magazynie warto również posiadać kontenery samowyładowcze Tippo, odpowiedzialne za składowanie odpadów. Dzięki nim można będzie znacząco ułatwić sobie życie i zwiększyć porządek w miejscu pracy. Można je znaleźć na stronie https://skladuj24.pl/
Awatar użytkownika
Lela
Posty: 149
Rejestracja: 08 paź 2019, 7:35

Re: Magazyn

Post autor: Lela »

Bez odpowiedniego sprzętu na pewno nie ma mowy o sprawnej pracy w magazynie, warto też pamiętać o systemach do magazynów. Macie już wybrane wózki widłowe? Jeżeli o te chodzi to firma Gizo na pewno super się sprawdzi. Mi doradzili w ich wyborze i ostatecznie zdecydowałam się na zakup używanych. Całkiem sporo zaoszczędziliśmy a jak dla mnie to bez różnicy czy są to nowe czy używane, działają genialnie.
Awatar użytkownika
wiki01
Posty: 31
Rejestracja: 16 gru 2019, 11:32

Re: Magazyn

Post autor: wiki01 »

Zgadzam się, wyposażenie magazynu jest najważniejsze. Jeżeli szukacie sprawdzonej firmy, która nie tylko w pełni wyposaży wasz magazyn ale także go zaprojektuje to polecam spojrzeć na tą ofertę: https://futurelogistics.pl/oferta
Awatar użytkownika
nosleep
Posty: 152
Rejestracja: 23 sie 2019, 15:31

Re: Magazyn

Post autor: nosleep »

Ja ostatnio przekalkulowałam sobie wszystko i doszła do wniosku, że na razie nie będę stawiać swojego magazynu. Znalazłam firmę Ejko http://ejko.com.pl/ , która oferuje magazynowanie krótkoterminowe i długoterminowe. Także planuje się do nich zgłosić. Z tego co wiem ich oferta jest naprawdę opłacalna. Dlatego zamierzam w tym kierunku dowiedzieć się więcej szczegółów.
Awatar użytkownika
mojafirma
Posty: 105
Rejestracja: 23 wrz 2019, 22:14

Re: Magazyn

Post autor: mojafirma »

Wracając do tematu, województwo Mazowieckie i magazynowanie w Warszawie to dość skomplikowany i złożony temat. Mało jest magazynów oferujących tak bardzo kompleksową obsługę jak Trans - Tok, zarówno powierzchnia jak i procesy logistyczne schodzą własnie na operatora w przypadku zawarcia umowy. Z punktu widzenia firmy to bardzo oszczędne i polecane rozwiązanie, szczególnie ze względu na koszty utrzymania własnego magazynu.
Awatar użytkownika
bzentrzystrzywysz69
Posty: 101
Rejestracja: 18 lut 2020, 19:16

Re: Magazyn

Post autor: bzentrzystrzywysz69 »

Prowadzenie własnego magazynu nie jest taką łatwą sprawą jak mogłoby się wydawać. Regały metalowe są niezbędne na magazynie, ale żeby za drogo nie wyszło najlepiej online zamówić z https://www.e-regaly.pl/ . Mogę potwierdzić, że mają wysokiej jakości regały
Awatar użytkownika
olga23
Posty: 19
Rejestracja: 26 lut 2020, 18:42

Re: Magazyn

Post autor: olga23 »

Magazyn na pewno potrzebuje stabilnej i wytrzymałej bramy. Widziałam ciekawe możliwości na https://www.bramyszybkobiezne.pl/produk ... repairing/ . Taka brama potrafi wytrzymać duże uderzenia i do tego wszystkiego może być w różnych odcieniach, konstrukcji.
Awatar użytkownika
SylwiaK
Posty: 128
Rejestracja: 11 mar 2020, 23:31

Re: Magazyn

Post autor: SylwiaK »

W takim magazynie trzeba odpowiednio przemyślec logistykę przechwowywania róznego rodzaju produktów. Warto je także odpowiednio zabezpieczyć np przekładkami do rur https://sigern.pl/produkty/przekladki-do-rur/ - one nadają się nie tylko przy magazynowaniu np takich elementów stalowych do ogrodzeń ale także zapewniają 100% bezpieczeństwo w trakcie ich transportu.
Awatar użytkownika
adrian-as
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2020, 19:40

Re: Magazyn

Post autor: adrian-as »

Budowa magazynu to spore wyzwanie z punktu widzenia ryzyka. Należy dokładnie wybierać firmę która wykonuje usługi budowlane . Późniejsze szacunki co do prognozy oprzebiegu budowy mogą tak bardzo odbiegać od przewidywań, że strach będzie z nich korzystać. Zalecam ostrożność w doborze firmy do usługi jaką jest budowa magazynu
Awatar użytkownika
Omelka
Posty: 28
Rejestracja: 20 mar 2020, 18:17

Re: Magazyn

Post autor: Omelka »

Każdy magazyn to na pewno też i odpowiednie wyposażenie. Zacznijcie od regałów magazynowych, na nich będziecie wszystko składować w waszym magazynie. Wiadomo też, że wózki widłowe będą tu niezbędne, macie może te zamówione? Fajne jest to, przynajmniej dla mojej firmy, że można wynająć wózki widłowe zamiast kupować. Myśleliście o takim rozwiązaniu? Tu na stronie https://wynajemwozkowwidlowych.com.pl/4 ... widlowego/ będziecie mogli liczyć na bardzo dobrą ofertę na taką usługę.
Awatar użytkownika
MajorZ
Posty: 56
Rejestracja: 20 kwie 2020, 10:44

Re: Magazyn

Post autor: MajorZ »

Natomiast jeśli będziecie potrzebowali profesjonalnej pomocy w zakresie wyboru sprzętu magazynowego, czyli wózki widłowe, podnośniki itd to zajrzyjcie do oferty firmy Lemarpol która działa na terenie całego kraju mając swoje serwisy i ogromny magazyn na którym jest ich ponad 350 sztuk zarówno nowych i używanych modeli oraz możliwość wygodnego wynajmu z czego też zdarza nam się korzystać.
Jadźka

Re: Magazyn

Post autor: Jadźka »

Prowadząc magazyn na pewno warto od czasu do czasu pokusić się o audyt logistyczny - https://logit.com.pl/doradztwo-logistyczne-logit/ Dzięki niemu dowiecie się czy towary w Waszej firmie są magazynowane w sposób prawidłowy i zgodnie z wymogami. Profesjonaliści sprawdzą dokładnie jak wygląda u Was obługa magazynowa czy też obsługa celna.
Awatar użytkownika
farah557
Posty: 26
Rejestracja: 15 lip 2020, 21:58

Re: Magazyn

Post autor: farah557 »

Czy zabezpieczacie wejście do swoich magazynów przy pomocy drzwi pancernych? Znajomy bardzo poleca mi takie rozwiązanie. Możecie polecić jakiś sklep z takimi drzwiami? W sumie w Internecie rzuciła mi się w oczy tylko jedna oferta: https://sejfexpert.pl/pl/c/Drzwi-pancerne/77. Jakieś rady?
Prożyk

Re: Magazyn

Post autor: Prożyk »

My na szczęście nie musimy się martwić o zabezpieczenia, ponieważ trafiliśmy na niezwykle korzystną ofertę wynajmu magazynu od firmy https://www.7rsa.pl/aktualnosci/pripe-p ... 020-dla-7r idealny Mamy u nich idealny magazyn. Jesteśmy bardzo zadowoleni, przede wszystkim z miejsca, ale też, że hala jest naprawdę profesjonalna.
jjustić

Re: Magazyn

Post autor: jjustić »

W moim magazynie dzieje się coś złego. Jakby ktoś to zaczarował, coraz częściej należy przepakowanie http://ejko.com.pl/ wykonywać, a to też nie zawsze się sprawdza. Klienci narzekają, co ja mam zrobić? Może trzeba wynająć kogoś z zewnątrz, jak na przykład firma Ejko ? W końcu dla nich magazynowanie to pestka i na pewno nie problem. Co mówicie mi o tym?
Kwaś

Re: Magazyn

Post autor: Kwaś »

Ja robiłam ostatnio przemeblowanie magazynu i dzięki firmie Future Logistics mogłam na nowo wyposażyć swój magazyn w nowe i bardziej użyteczne rzeczy. Pełną ofertę tej firmy znajdziecie na https://futurelogistics.pl/oferta Polecam sprawdzić.
Hanią

Re: Magazyn

Post autor: Hanią »

Ja ostatnio co najwyżej zamawiałam regały do piwnicy na https://www.e-regaly.pl/pol_m_Regaly-metalowe-1719.html. Miałam dość duży problem znalezieniem odpowiednich w marketach budowlanych dlatego postanowiłam zamówić online. Ku mojemu zdziwieniu jakość ich wykonania jest niesamowita. Nie mówiąc już o prostocie składnia, czegoś takiego nie idzie dostać w sklepach stacjonarnych
Awatar użytkownika
Mauricius
Posty: 35
Rejestracja: 06 paź 2019, 9:47

Re: Magazyn

Post autor: Mauricius »

Planujecie budowę magazynu? Warto sobie to przemyśleć, jak firma się rozwija to taki obiekt będzie bardzo przydatny. Sprawdźcie sobie tu może firmę https://www.ekobud.net.pl i ich ofertę na usługi projektowe. Zaprojektują dla was magazyn, halę, pensjonat.
Rafał80

Re: Magazyn

Post autor: Rafał80 »

Myślę, że to bardzo dobra decyzja. Z własnego doświadczenia mogę polecić Ci usługi firmy http://hm-serwis.com.pl/. Oferują profesjonalny serwis, wynajem i sprzedaż wózków widłowych. Gwarantują zarówno nowe, jak i używane maszyny w doskonałym stanie technicznym i wizualnym. Na pewno przyda Ci się tego typu sprzęt do przewożenia towaru w magazynie.
MikołajPL

Re: Magazyn

Post autor: MikołajPL »

Bardzo ciekawy pomysł. Na pewno jest to inwestycja, która szybko Ci się zacznie zwracać. Ja niedawno korzystałem z usług firmy https://www.besa24.pl/oferta. Zamówiłem stamtąd regały, meble metalowe, palety i wózki transportowe do swojej hali. Myślę, że również znajdziesz tam potrzebne elementy wyposażenia do Twojego magazynu.
zbyniuś

Re: Magazyn

Post autor: zbyniuś »

Od dłuższego czasu szukasz odpowiedzi jak poradzić sobie z tym problemem ? Otóż mam dla Ciebie wspaniałą informację! Poświęciłem trochę swojego cennego czasu aby dowiedzieć się więcej na ten temat i o to są wyniki moich poszukiwań : https://perry.com.pl/category/tabletkar ... -tabletek/
czubuś

Re: Magazyn

Post autor: czubuś »

Magazyn to takie miejsce w którym to mamy przeróżnego rodzaju części czy elementy. Przynajmniej w naszym magazynie tak mamy. Dlatego też zależy nam na unowocześnieniu magazynu w maszyny. I tak też znalazłam ofertę tej firmy https://mechanica.pl/chwytaki-podcisnieniowe/ w której to znajdziemy specjalne chwytaki próżniowe. Także od razu widać, że to firma doskonale znająca się na takich maszynach. Także z pewnością z nimi się skontaktujemy.
małami

Re: Magazyn

Post autor: małami »

Ja dzisiaj trafiłam na ofertę producenta oświetlenia awaryjnego na https://hybryd.com.pl/pl/produkty/ i mam zamiar zamówić kilka rzeczy do naszego magazynu. M.in potrzebna nam jest lampa awaryjna i akumulator nimh. A wy gdzie kupujecie tego typu rzeczy?
Róża

Re: Magazyn

Post autor: Róża »

Jeżeli mogę wam coś doradzić, to z tego co wiem, bardzo doświadczoną firmą w stawianiu hal magazynowych, a także biurowców, posiada ta firma https://www.amwin.pl/jak-dzialamy/hale-stalowe/ polecam wam się do niej zgłosić, ponieważ oni posiadają największą wiedzę w tym zakresie, więc będą wam stanie jakoś odpowiednio doradzić. Dajcie znać, co uważacie o ich ofercie.
Zośka

Re: Magazyn

Post autor: Zośka »

Osobiście polecam Wam regał narożnikowy oraz inne produkty z oferty sklepu internetowego RegałyDUKAT, gdzie znajdziecie np. listwa cenowa . Jest to sklep, z którego korzystałem wielokrotnie, poniewaz cenię sobie jakość w rozsądnej cenie. Co sądzicie o ofercie?
Aniołek

Re: Magazyn

Post autor: Aniołek »

Jasna sprawa, to bardzo ważne tematy. Warto się jednak zastanowić, co mogłoby zadziałać w Waszym przypadku najkorzystniej. Moim zdaniem na pewno powinniście zajrzeć do https://gizobox.pl/ i zastanowić się, czy czasem nie byłoby dobrze wynająć swój mały magazyn. Wiele firm teraz idzie w tym kierunku i moim zdaniem ma to duży sens. Chodzi w końcu o to, by jak najbardziej optymalizować koszty, jednocześnie stawiając na dobór jak najlepszych powierzchni najmu.
luna99

Re: Magazyn

Post autor: luna99 »

Dobrze prowadzą swój magazyn http://ejko.com.pl/ - zatem warto postawić na ich usługi. Możecie u nich wynajmować przestrzeń magazynową na dowolny czas i nie musicie martwić się o takie kwestie, jak rozładunek i załadunek (w tym kontenery) - wszystkim się fachowo zajmą.
casildaa

Re: Magazyn

Post autor: casildaa »

To ja raczej pozostanę przy koncepcji budowy magazynu. Po prostu będę potrzebować całkiem sporą przestrzeń, także nie ma sensu wynajmować... Już wstępnie znalazłam firmę https://carcon.pl/oferta/projektowanie- ... ukcyjnych/ , która oferuje projektowane, jak i budowa. Możecie skorzystać z ich pełnego wsparcia w tym zakresie.
misia

Re: Magazyn

Post autor: misia »

Wyposażenie magazynu, takie jak taśmy samoprzylepne to ważny element bezpieczeństwa. Pomagają identyfikować niebezpieczne obszary, wskazują stopnie i zapewniają widoczność w potencjalnie niebezpiecznych obszarach, poprawiając bezpieczeństwo i zmniejszając ryzyko poślizgnięć i upadków.
Budowlaniecztejziemi

Re: Magazyn

Post autor: Budowlaniecztejziemi »

W mojej ocenie stawianie hali magazynowej wymaga dość dużego doświadczenia. Nie mniej jednak sporą ilość prac przygotowawczych czy wykończeniowych możesz wykonać samodzielnie więc warto rozważyć częściowy wynajem sprzętu budowlanego tutaj: https://www.bm-rent.pl/pl/wypozyczalnia ... -warszawa/
merka

Re: Magazyn

Post autor: merka »

Jeśli chodzi o wyposażenie magazynu, to warto pamiętać o tym, że kwestie bezpieczeństwa muszą być brane pod uwagę. Pewne jest, że posiadanie dokumentu takiego jak instrukcja bezpieczeństwa pożarowego jest niezbędne do właściwego zabezpieczenia obiektów lub ich części, które stanowią odrębne strefy pożarowe.
mistrzu

Re: Magazyn

Post autor: mistrzu »

Mam swój własny magazyn, który zbudowałem w zeszłym roku. Największym wyzwaniem było znalezienie odpowiednich regałów, ponieważ trwało to trochę czasu. Na szczęście trafiłem na stronę dabew.com.pl, gdzie mogłam zamówić regały pod indywidualne potrzeby, nawet dla butików czy sklepów wielkopowierzchniowych.
majaa

Re: Magazyn

Post autor: majaa »

Natomiast ja zastanawiam się nad ofertami https://carcon.pl/produkt/hala-stalowa- ... agazynowa/ - czy właśnie nie skorzystać z usług tej firmy. Słyszałam, że projektują oni obiekty zgodnie z potrzebami klienta. Tak , aby były one funkcjonalne, spełniały też wszelkie normy.
danusiaa

Re: Magazyn

Post autor: danusiaa »

Moim skromnym zdaniem warto zwrócić uwagę również na firmę Omega Pilzn. To profesjonalna firma logistyczna, która dysponuje najróżniejszymi magazynami w różnych też rejonach. Tam możecie bezpiecznie przechowywać swój towar tak długo, jak tego potrzebujecie.
ODPOWIEDZ