Windykacja należności

Księgowość, biura rachunkowe, usługi i doradztwo księgowe. Gdzie szukać specjalistów?
Żora

Windykacja należności

Post autor: Żora »

Jeśli pojawia się klient który nie chce zapłacić to już tylko windykacja? jaka firma windykacyjna godna polecenia waszym zdaniem bądź jakie inne działania pomogą w odzyskaniu pieniędzy? to pierwsza taka sytuacja w mojej firmie i przyznaję, że sam nie wiem jak się za to zabrać a wiadomo mimo że rachunek nie są duży to nie odpuszczę.
Awatar użytkownika
444adam
Posty: 67
Rejestracja: 05 paź 2019, 22:57

Re: Windykacja należności

Post autor: 444adam »

Witaj. Kwota zaległości wcale nie musi być wysoka, zadłużenia już od 200 zł mogą być podstawą do wpisania dłużnika do Rejestru Dłużników. Myślę, że to pierwszy krok jaki warto wykonać aby zmobilizować klienta do zapłaty. W jaki sposób można dokonać takiego wpisu i co on dokładnie daje zobacz w artykule https://www.big.pl/baza-wiedzy/jak-moze ... niu-dlugow . Mnie udało się w ten sposób odzyskać już nie jedną zaległą należność. Z BIG-u regularnie korzystają banki i wpis w rejestrze uniemożliwia uzyskanie kredytu, inne firmy także weryfikują wiarygodność kontrahentów w ten sposób. Dlatego dłużnikowi będzie zależeć aby informacja o zadłużeniu została z rejestru usunięta.
ODPOWIEDZ