Poważny wybó szkoły

Polecamy prawników i adwokatów.
Awatar użytkownika
wilkołak
Posty: 22
Rejestracja: 17 lip 2019, 19:43

Poważny wybó szkoły

Post autor: wilkołak »

To jaką wybierzemy szkołe dla naszego dziecka ma bardzo duże znaczenie. Dlatego też zastanawiam się do jakiej podstawówki wysłać moje dziecko. Rozważam taką https://szkolaeuropejska.pl/ prywatną szkołę. Mają wiele fajnych opcji i wydaje mi się, ze córka więcej tam osiągnie
Awatar użytkownika
labowa
Posty: 13
Rejestracja: 30 wrz 2019, 12:47

Re: Poważny wybó szkoły

Post autor: labowa »

Także patrzyliśmy na prywatne szkoły i Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 49 przy ul. Bacha w Warszawie okazała się najlepsza. Dziecko tutaj po lekcjach ma jeszcze dodatkowe zajęcia przez co się rozwija. I klasy są małe w tej szkole. Nauczyciel dzięki temu może lepiej dotrzeć do uczniów.
Awatar użytkownika
Maksik
Posty: 99
Rejestracja: 02 paź 2019, 17:34

Re: Poważny wybó szkoły

Post autor: Maksik »

labowa pisze: ↑30 wrz 2019, 12:59 Także patrzyliśmy na prywatne szkoły i Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 49 przy ul. Bacha w Warszawie okazała się najlepsza. Dziecko tutaj po lekcjach ma jeszcze dodatkowe zajęcia przez co się rozwija. I klasy są małe w tej szkole. Nauczyciel dzięki temu może lepiej dotrzeć do uczniów.
Zgadzam się, to bardzo dobra szkoła. Moim zdaniem edukacja w prywatnej szkole jest nie do porównania z tą w publicznej. Klasy są dużo mniej liczne, więc zupełnie inaczej nauczyciel może z dzieciakami pracować, poświęcić każdemu z nich dużo więcej czasu.
Awatar użytkownika
orszula
Posty: 43
Rejestracja: 06 lis 2019, 9:13

Re: Poważny wybó szkoły

Post autor: orszula »

Tak naprawdę wybór szkół jest duży, każdy znajdzie miejsce dla siebie. moje dziecko chodzi do TE VIZJI w Warszawie. ja w ogóle uważam, że niepubliczne szkoły mają tą przewagę nad państwowywmi, że mogą pozwolić sobie na mniejsze grupy w klasach czy ciekawsze zajęcia pozalekcyjne.
Awatar użytkownika
nosleep
Posty: 152
Rejestracja: 23 sie 2019, 15:31

Re: Poważny wybó szkoły

Post autor: nosleep »

No, myślę, że warto wybierając szkołę dla dziecka zwrócić uwagę na to jak jest jeszcze wyposażona, nie tylko na kadrę. Chodzi o to, żeby sprawdzić czy szkoła daje możliwość rozwoju poprzez różne metody, materiały etc. Takie edukacyjne zabawki, łamigłówki, gry jak te https://liger.net.pl/41-dla-przedszkoli to podstawa.
Awatar użytkownika
weramarka
Posty: 62
Rejestracja: 19 wrz 2019, 11:51

Re: Poważny wybó szkoły

Post autor: weramarka »

Myślę, ze każda szkoła rządzi się swoimi prawami. Ja mam to szczęście, ze miałam możliwości by zapisać syna do prywatnej szkoły podstawowej Edison na warszawskim Wilanowie. To prestiżowa szkoła, z wysokim poziomem i bardzo rozbudowaną ofertą zajęć dodatkowych. Ponadto nowoczesne wyposażenie, innowacyjne metody nauczania. Nauczyciele są mili i bardzo zaangażowani w swoją pracę.
zamen
Posty: 76
Rejestracja: 30 wrz 2019, 17:52

Re: Poważny wybó szkoły

Post autor: zamen »

Jak dzieci chodzą do szkoły, a tym bardziej jak zaczynają same wracać do domu to warto żeby je wyposażyć w smartwatch gps dla dziecka . Samo to, że taki sprzęcik ma lokalizator 24/7 to już nawet tylko z tego powodu jest przydatny. A ten ma jeszcze telefon, s.o.s to tym bardziej warto.
Awatar użytkownika
Maksik
Posty: 99
Rejestracja: 02 paź 2019, 17:34

Re: Poważny wybó szkoły

Post autor: Maksik »

My z żoną zdecydowaliśmy się posłać syna do szkoły niepublicznej. Mieszkamy w stolicy więc tutaj szkół jest naprawdę dużo. Synek chodzi teraz do 5 klasy w Niepublicznej Szkole Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Kolegiackiej na Wilanowie . Szkołę prowadzi Fundacja Varsovia. Jesteśmy zadowoleni z wyboru szkoły. Dobrze się uczy, lubi się uczyć i lubi też chodzić do szkoły, to jest dla nas najważniejsze.
Awatar użytkownika
Laura78
Posty: 44
Rejestracja: 20 gru 2019, 23:07

Re: Poważny wybó szkoły

Post autor: Laura78 »

Wybór szkoły jest bardzo ważny. Ja dla syna wybrałam szkołę Te Vizja na Ochocie. Szkoła osiąga bardzo dobre wyniki, a mi zależy żeby syn miał jak najlepsze możliwości nauki. W szkole panuje bardzo przyjazna, wręcz rodzinną atmosfera dzięki czemu synek z chęcią chodzi na zajęcia.
Awatar użytkownika
wojtek40
Posty: 42
Rejestracja: 20 paź 2019, 10:47

Re: Poważny wybó szkoły

Post autor: wojtek40 »

Moje dziecko chce iść do kolejnej szkoły o kierunku chemicznym . Teraz będzie miała egzamin dojrzałości i chciałaby żeby uzyskać dobry wynik z tego przedmiotu . Dlatego kupiła sobie dodatkowe książki z chemii tutaj https://www.taniaksiazka.pl/t/matura-chemia-2020 . Dzięki zbiorom zadań zyskamy nowe umiejętności i sprawdzimy swoją wiedzę w praktyce.
Awatar użytkownika
Luizka56
Posty: 8
Rejestracja: 26 mar 2020, 11:42

Re: Poważny wybó szkoły

Post autor: Luizka56 »

Oj tak wybór odpowiedniej szkoły dla dziecka to nie lada wyzwanie, my długo wahaliśmy się jaką zerówkę wybrać, za namową znajomych zapisaliśmy synka do placówki dwujęzycznej Tequesty i to był strzał w dziesiątkę :) Super atmosfera, wysoki poziom nauczania i bogata oferta zajęć dodatkowych :)
Awatar użytkownika
likuda
Posty: 74
Rejestracja: 18 cze 2019, 22:02

Re: Poważny wybó szkoły

Post autor: likuda »

Nie mam dobrego zdania o publicznych. Książki są i tak te same co najwyżej można poszukać internetowo jakieś w dobrych cenach https://www.taniaksiazka.pl/tanie-podre ... a-562.html wiec jeśli czegoś nie można znaleźc w księgarni można poszukać online
Mańka

Re: Poważny wybó szkoły

Post autor: Mańka »

Wybór szkoły to jedno, ale też inne rzeczy stoją przed nami, rodzicami. Cała wyprawka szkolna to trudny temat. Wiele rzeczy do kupienia, zorganizowania. I potem jeszcze trzeba w coś to zapakować, by dziecko mogło iść do szkoły. Jak dziecko młodsze, to właściwie jedynym sensownym rozwiązaniem jest tornister. Najlepiej dba o prawidłową postawę. Im starsze dziecko, tym tornister już nie jest taki fajny. Akurat jestem na etapie wymiany właśnie tornistra na plecak. Trochę rynku przejrzałam. Rozwiązania bywają różne. Często bardzo słabe. Zwykłe plecaki. Ale trafiłam na modele firmy Coocazoo z certyfikatem AGR. Całkiem ciekawie zrobione plecaki. No i skoro mają odpowiedni certyfikat, wiec odpowiednio to musiało być przebadane.
Awatar użytkownika
Matrion
Posty: 97
Rejestracja: 07 paź 2019, 19:15

Re: Poważny wybó szkoły

Post autor: Matrion »

Jest to ważna decyzja muszę przyznać. Od tego jaką wybierzecie szkołę podstawową może zależeć dalsza edukacja, przyszłość waszych dzieci. Mi zależało na tym żeby uczyć dzieci angielskiego. Także dodatkowe języki są tu dostępne. Jeżeli szukacie dobrej szkoły z Warszawy to postawcie na Te Vizje Ochota.
ODPOWIEDZ